top of page

Bumbieris

Pyrus

Daudzos dārzos līdzās ābelēm kuplo arī bumbierkoki. Tā runā, ka tos ēdot būsi gan mierīgs, gan vesals! Lai arī bumbieru pamatgarša ir salda, augļi nesatur daudz kaloriju, tāpēc lieti noder iekļaušanai tievētāju ēdienkartē. Very Berry bumbieru saldo garšo izmanto, lai saldinātu un padarītu maigākas sulas, kuras paredzētas pašiem mazākajiem, vienlaicīgi nodrošinot ļoti, ļoti, ļoti daudz vitamīnu, minerāvielu un citu labumu!

Bumbieris pozitīvi ietekmē mūsu veselību :

​​

·        tie tiek lietoti kā antibakteriāls līdzeklis, tā kā to augļi rada nelabvēligu vidi dažādām slimības izraisošām baktērijām.

·        Jau tūkstošiem gadu bumbieri tikuši izmantoti medicīnā prostatas ārstēšanai.

·        Bumbieru antibakteriālā iedarbība atstāj labvēlīgu iespaidu uz zarnu trakta floru un nogalina mikrobus, kas veicina urīnpūšļa un nieru iekaisumus.

·        Pateicoties miecvielām, kas atrodas bumbieros, tie lieliski noder ārstējot kuņģa un zarnu trakta saslimšanas.

·        Pie aptaukošanās problēmām, cukura diabēta, nieru, aknu un žultsceļu saslimšanām, pie nierakmeņiem un cistīta diētā jāiekļauj bumbieri. Bumbieriem ir zema enerģētiskā vērtība, tie satur apmēram 84% ūdens, tāpēc bumbierus droši var iekļaut diētās.

·        Bumbieri satur milzīgu daudzumu vērtīgu vielu- šķiedrvielas, saharozi, glikozi, fruktozi, karotīnu, folijskābi, mangānu, dzelzi, jodu, kalciju, magniju, nātriju, fosforu, cinku, fluoru, molibdēnu, pektīnus, organiskās skābes, kā arī А, В1, В2, В3, В5, В6, В9, С, Е, Р, РР vitamīnus un miecvielas.


Bumbieri nav ieteicams lietot vēdera uzpūšanās gadījumā.

 

Interesanti fakti par bumbieri:

·         Ar bumbieru augļiem mielojušies jau Homēra Odisejas varoņi, tos ikdienas uzturā lietojuši senie romieši. 

·        Bumbierkoks pelna gandrīz tādu pašu apzīmējumu kā ozols – ilgdzīvotājs. Būdams ar dzīvi apmierināts, tas zaļo pat līdz 300 gadiem.

·        Ja kāda iemesla dēļ nākas bumbierkoku nozāģēt, tā koksni iespējams izmantot lietderīgi – gatavot gan enerģētiski piemīlīgus, gan izturīgus mājsaimniecības priekšmetus.

Please reload

bottom of page