Ķirbis
Cucurbita
Ķirbis ir viena no rudens ražas veselīgākajām dārza veltēm. Tam ir pozitīva ietekme uz veselību, tāpēc ķirbi mēdz dēvēt par "rudens dārza karali". Tas ir vērtīgs produkts, ko rudens sezonā iespējams izmantot dažādos pagatavošanas veidos veselības un pašsajūtas uzlabošanai.
Ķirbis pozitīvi ietekmē mūsu veselību :
-
Ķirbja sulai piemīt daudz dziedinošu īpašību, tā pabaro šūnas, palīdz pret kaulu deformāciju, palīdz uzlabot locītavu veselību, kā arī likvidē vēdera aizcietējumus.
-
Sula ieteicama maziem bērniem, it īpaši zobu augšanas periodā.
-
Ķirbju sula satur organisko želatīnu, kas cilvēka organismā veicina skrimšļu atjaunošanos, samazina osteohondrozes sekas. Ilgstoši lietojot ķirbju sulu ikdienā, esot pat izārstēts išiass un atjaunojusies locītavu darbība. Ķirbji veicina kaulu dzīšanu un neorganisko sāļu izvadīšanu no organisma.
-
Miza, mīkstums un sula spēj atjaunot saistaudus, skrimšļaudus un kaulaudus, tāpēc noder pacientiem ar trūcēm, orgānu noslīdējumiem, saistaudu vājumu un biežiem izmežģījumiem.
-
Barojošām mammām ķirbja sula veicina piena rašanos. Bet pārējā laikā ķirbis uzturā veicina sievietes skaistumu - palīdz atjaunoties ādai un gļotādām, novērš nervozitāti, uzlabo zarnu darbību.
Visi ķirbja sulā esošie elementi - varš, dzelzs, magnijs, kalcijs, kālijs, beta karotīns, fosfors, kā arī A, B,C,E, PP vitamīni ir perfekti sabalansēti, kas ir obligāts priekšnoteikums pareizai vielmaiņas procesu norisei.
Interesanti fakti par ķirbi:
-
Ķirbis ir sastopams visos kontinentos, izņemot Antarktika
-
Pasaules lielākā ķirbja svars ir ap 900kg
-
1 ķirbī ir apmēram 500 sēklas
-
Ir vairāk kā 50 dažādu ķirbju šķirņu
-
Ķirbis sastāv no 90% ūdens