top of page

Very Berry stāsts

Kā jau visām skaistām lietām, arī Very Berry ir savs īpašais stāsts. Par Very Berry sākumu var dēvēt brīdi, kad mans tēvs ieinteresējās par otrā pasaules malā selekcionēto dzērveņu šķirni. Kopš atceros savu tēvu, viņš vienmēr ir dzīvojis ar lielu interesi par savu darbu. Pēc 38 kolhozā nostrādātiem gadiem, aizejot pensijā, viņš turpināja sekot līdzi laikam un attīstībai lauksaimniecībā. Tā kādu dienu tēva uzmanību piesaistīja raksts par Kanādā un ASV selekcionētām dzērvenēm, kas pēc rādītājiem bija pārākas par mūsu purva dzērvenēm. Ar manu iedrošināšanu ogu audzēšanai gan viņam negāja tik viegli kā ar vajadzīgās lieteratūras apgūšanu... Tomēr liktenīgajā 1996. gadā pa īstam aizrāvos arī es. Līdz ar šo soli par traku mani uzskatīja pat draugi. Padomju laikā jau bija izgāzušies divi dzērveņu audzēšanas mēģinājumi, tāpēc mūsu sapnim visi prognozēja līdzīgu likteni. Tomēr es zināju – kamēr nepamēģināšu, tikmēr miera nebūs.

Tā nu šodien mēs dzērveņu audzēšanu jau saucam par „tradicionālu” nozari un es esmu gandarīta, ka tas ir noticis ne bez manas līdzdalības. Tas prasīja divu gadu izpētes darbu, braucienu apkārt pasaulei pie citiem audzētājiem un garas, garas stundas sarunās ar zinātniekiem un agronomiem tepat Latvijā. Daudz ko sparatām un bijām gatavi rīkoties. Cita starpā bijām pirmie Latvijā, kuri izveidoja purva lauku laistīšanas risinājumu.

Mūsu pulks lēnām ir izaudzis no diviem cilvēkiem līdz diviem desmitiem. Viņi visi ir ideālisti un mazliet ķerti. Lauksaimniecība nav tā joma, kurā meklēt ātru pārticību. Lai dzērveņu lauks sāktu nest peļņu, ir nepieciešami aptuveni desmit gadi. Lai sakārtotu ražošanas ciklu, ir jādomā par milzīgu daudzumu dažādu lietu. Laukos ar mērķtiecību vien nepietiek. Te ir nepieciešama arī pacietība. Mums patīk pašiem sevi izaicināt, jo mēs mīlam savu darbu. Dzīve ir pārāk īsa un ražas laiks ir tikai viendreiz gadā, tāpēc mēs nepazīstam tādas “šodien negribas strādāt” dienas! Tā nu mēs turpinām strādāt...

Esiet veseli, lai spēks piepildīt sapņus!
Gundega Sauškina,
SIA „Very Berry” vadītāja

bottom of page